سکس و ورزش

 ورزش و رابطه جنسی❇️بررسی‌ها نشان می‌دهند 30 دقیقه ورزش در روز نه فقط باعث بهبود سلامت #جنسی می‌شود، بلکه توانایی جنسی افراد را افزایش می‌دهد و با بهبود عملکرد قلب و گردش خون باعث می شود خون به بهترین نحو جریان پیدا می‌کند.


🔹تحقیقات نشان داده است که ورزش باعث تحریک حواس پنج‌گانه نیز می‌شود.


❇️ورزش به تناسب اندام فرد کمک می‌کند و درنتیجه جذابیت جنسی وی بیشتر می‌شود. افرادی که به طور منظم ورزش می‌کنند، احساس خوبی درباره خودشان دارند و حس می‌کنند جذابیت آنها بیشتر و احساس رضایت آنها از وجود خود و زندگی مشترک بیشتر می‌شود.


❇️مردانی که ورزش در برنامه روزانه زندگی آنها جایی ندارد، سطح پایین‌تری از هورمون تستوسترون در خون خود دارند و این امر بر سلامت جنسی آنها تاثیر نامطلوب می‌گذارد.


❇️پزشکان بر این باورند که #آقایان ،به ویژه پس از 40 سالگی، برای اینکه میل جنسی خود را در حد مطلوبی نگه دارند، باید در یک برنامه ورزشی منظم و منطبق بر اصول علمی شرکت کنند.


❇️کم‌تحرکی می‌تواند به بروز دیابت، پرفشار خونی و چاقی منجر شود که همه این بیماری‌ها کاهش میل جنسی و #اختلال‌ های جنسی را در پی خواهد داشت.


❇️ورزش از طریق کاهش #استرس و هیجان‌های روانی نیز به سلامت جنسی مردان کمک می‌کند. مشخص شده است که مردان کم‌تحرک یا بی‌تحرک سطح بالاتری از استرس را در مقایسه با مردان پرتحرک تجربه می‌کنند که این استرس با تاثیر بر هیپوتالاموس و هیپوفیز در مغز باعث کاهش ترشح هورمون #تستوسترون و در نتیجه اختلال عملکرد جنسی در مردان می‌شود.


🔹کاهش میزان تستوسترون، در مردان کم‌تحرک می‌تواند باعث #اختلالات نعوظ، کاهش میل جنسی، خستگی، ضعف و کاهش لذت جنسی شود.


❇️از دیگر فواید ورزش این است که زن یا مرد ورزشکار تصویر ذهنی بهتری از بدن خود دارد که این امر تاثیر مثبتی بر عملکرد جنسی او می‌گذارد.


❇️نتیجه یک تحقیق، نشان داده‌ است که 80 درصد مردان و 60 درصد زنانی که دست‌کم هفته‌ای 2 تا 3 بار در یک برنامه ورزشی شرکت می‌کنند، میل جنسی‌شان بیشتر از حد میانگین است. ورزش منظم، سن جنسی افراد را کاهش می‌دهد.


🔹به عنوان نمونه، در یک مطالعه، سن جنسی در افراد 60 ساله‌ای که به طور منظم شنا می‌کنند، حدود 2 دهه کمتر از سن شناسنامه‌ای آنها است.


❇️همه افراد، به ویژه افرادی که سن بیش از 45 سال دارند یا به بیماری خاصی دچارند، باید پیش از شروع یک برنامه ورزشی حتما با یک متخصص پزشکی ورزشی مشورت کنند تا برنامه ورزشی مناسب و متناسب با شرایط جسمانی و فیزیولوژیک خود را دریافت کنند.


❇️همه تحقیقات بر این نکته اشاره دارند که رابطه جنسی باعث جوانی شما می شود. (منظور ما از رابطه جنسی، رابطه جنسی بدون استرس، سالم و مطمئن است)


❇️ورزش از طریق افزایش انرژی و نیروی بدنی فرد و نیز از طریق بالا بردن اعتماد به نفس افراد، نقش بسیار موثری در بهبود کیفیت روابط ‌جنسی افراد (چه زن و چه مرد) بازی می‌کند.


علاوه بر این، افزایش قدرت و عملکرد عضلات لگن، به افزایش لذت‌جنسی و پاسخ‌های لازم به روابط‌جنسی کمک می‌کند.


⬅️نکته جالب توجه این است که ورزش منظم می‌تواند به حد مطلوب رساندن سطح هورمون‌ های متعدد بدن و از آن جمله هورمون‌های‌ جنسی، به تنظیم چرخه‌های #قاعدگی زنان و همچنین رفتارهای جنسی در هر دو جنس کمک نماید، متاسفانه جوانب جسمانی در روابط ‌جنسی کمتر از آنچه که باید مورد توجه قرار می‌‌گیرند، در حالی که می‌توان با بهبود عملکرد کلی بدن از طریق ورزش، به طور مستقیم عملکرد جنسی را نیز بهبود بخشید.

/ 0 نظر / 39 بازدید